PILNE! Lockdown od soboty w całym kraju. Zamknięte galerie i hotele. Klasy 1-3 zdalne nauczanie. Kościoły otwarte

17 marca 2021 15:17. Inforgrafika. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Trzecia fala pandemii się rozpędza. Rząd podejmuje decyzje o zaostrzeniu obostrzeń w całej Polsce. Lockdown będzie obowiązywać od 20 marca do 9 kwietnia. Za obecną dynamikę rozwoju epidemii odpowiada głównie brytyjska mutacja koronawirusa – przyznaje szef resortu zdrowia.

Dynamika zachorowań wciąż przyspiesza – przyznaje Adam Niedzielski. Minister zdrowia dodał, że trzecia fala pandemii przyspiesza i czas na zdecydowane kroki.

W tej chwili zajętych jest 72 procent łóżek przeznaczonych dla chorych na koronawirusa. Zajętość respiratorów sięga 74 procent. Resort wydał decyzję, aby szpitale przekształcały łóżka z innych oddziałów na łóżka covidowe. W ciągu tygodnia w całej Polsce ma powstać osiem tysięcy takich miejsc.

REKLAMA

– Główną przyczyną rozwoju pandemii i sytuacji jest brytyjska mutacja koronawirusa. Udział tej mutacji osiągnął już wartość 52 procent – przekonuje Niedzielski.

Sytuacja jest na tyle poważna, że rząd podjął decyzję o rozszerzeniu obostrzeń na całą Polskę. Te będą obowiązywały od 20 marca do 9 kwietnia. Na trzy tygodnie wprowadzono naukę zdalną w klasach 1-3. Zamknięte będą także hotele, galerie handlowe, kina, galerie sztuki i kasyna. Do 9 kwietnia nie będzie można korzystać także z basenów, saun, solariów i innych obiektów sportowych.

Otwarte pozostają na okres świąt kościoły. Obowiązuje zasada jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

Adam Niedzielski zaapelował także do pracodawców, aby w miarę możliwości pracownicy przeszli na pracę zdalną. Chodzi o ograniczenie mobilności, a co za tym idzie transmisji wirusa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 marca 2021 15:17
`