Pilne! Historyczne zwycięstwo MKS Aqua Zdrój

8 grudnia 2018 21:30. Siatkarze MKS Aqua Zdrój. fot. ilustracyjna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy:

Walczący o utrzymanie fotela lidera tabeli IV grupy II ligi siatkarze MKS Aqua Zdrój pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów 0:3. Odnieśli historyczne zwycięstwo – głogowianie pozostawali niepokonani na własnym parkiecie od ponad dwóch lat!

Dwa pierwsze sety to zdecydowana przewaga MKS Aqua Zdrój. Nasi siatkarze dominowali w polu zagrywki i ataku. Osiągnąwszy przewagę na początku rozgrywki nie oddawali jej do końca setów, pewnie wygrywając 0:2.

Zdecydowanie inaczej rozpoczął się set nr 3 – Chrobry postawił wszystko na jedną kartę, podejmując ryzyko na zagrywce, rozpoczął partię 6 punktową przewagą. Wtedy trener Janusz Bułkowski wprowadził na boisko Grada i Bocianowskiego. Ta dwójka zatrzymała świetną serię głogowian. Wałbrzyszanie odrobili straty i doprowadzili do równowagi.

Końcówka meczu to horror w czystej postaci, który na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Wałbrzycha. Wygrali ostatniego seta 29:31 i cały mecz 0:3.