Piława Dolna. Ciężarówka wjechała w budynek, który częściowo się zawalił

25 listopada 2020 11:39. fot. https://www.facebook.com/powiatdzierzoniowski

Tematy: 


Około godziny dziesiątej na drodze przebiegającej przez Piławę Dolną w powiecie dzierżoniowskim doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Jedna z nich wypadła z drogi i z ogromną siłą uderzyła w budynek. Część kamienicy się zawaliła. Na miejscu pracują służby.

Do wypadku doszło na ulicy Głównej w Piławie Dolnej. Zderzyły się dwie ciężarówki jadące z przeciwległych kierunków. Jedno z aut uderzyło w budynek.

W kamienicy na parterze znajduje się sklep. Na wyższych piętrach są mieszkania. W wyniku uderzenia część budynku zawaliła się. Doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej. Na miejscu pracują służby.

REKLAMA

Kierowca ciężarówki został zabrany do szpitala przez pogotowie. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Z mieszkań na piętrze ewakuowano starszą osobę, która nie odniosła poważniejszych obrażeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w sklepie na parterze przebywały trzy osoby. Im także nic poważnego się nie stało.

W momencie, gdy będzie możliwość dojścia do budynku, będzie to odpowiednio zabezpieczone, będą sprawdzane pomieszczenia, będzie to odgruzowane, gdyż część budynku uległa zawaleniu – mówi Marcin Ząbek, rzecznik prasowy policji w Dzierżoniowie.

Zawaliła się jedna ściana budynku. Gruz leży na ciężarówce. Istnieje prawdopodobieństwo, że pod gruzami może ktoś jeszcze być.

Droga jest nieprzejezdna. Na objazdy kieruje policja. Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.

 

🔥Uwaga! Przed godziną w Piławie Dolnej miał miejsce poważny wypadek.
❗️Samochód ciężarowy wjechał w budynek i znajdujący…

Opublikowany przez Powiat Dzierżoniowski Środa, 25 listopada 2020

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 listopada 2020 11:39
`