Pijany rowerzysta na Niepodległości w Wałbrzychu. 25-latek dostał mandat opiewający na 2,5 tysiąca złotych

7 kwietnia 2023 09:33. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Pogoda nie zachęca jeszcze do rowerowych wypraw, ale pierwsi pasjonaci jednośladów pojawili się już na wałbrzyskich drogach. Wczoraj policjanci trafili na jednego z nich, okazało się jednak, że 25-latek był pijany.

Do kontroli drogowej doszło przed godziną 21:30 na ul. Niepodległości w Wałbrzychu. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez policjantów ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy wykazało, że 25-letni wałbrzyszanin miał 1,73 promila alkoholu w organizmie. Na tym więc zakończyła się jego podróż rowerem i do domu nie wrócił już jednośladem – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Przy tej okazji policja przypomina, że ci, którzy na rower wsiadają po alkoholu, mogą zostać ukarani grzywną, w przypadku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie, która wynosi w tej chwili tysiąc złotych, a w przypadku, gdy badanie wskazuje ponad pół promila – karą 2,5 tysiąca złotych.

REKLAMA

Sprawcy tych poważnych wykroczeń drogowych muszą jednak liczyć się z tym, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa, a sąd dodatkowo orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu na wiele miesięcy – podkreślają policjanci.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 kwietnia 2023 09:33
`