Pijany motocyklista zderzył się z radiowozem

4 września 2018 11:58. Źródło: KMP w Wałbrzychu

Tematy: 


W sobotę 1 września policjanci Ruchu Drogowego KP w Wałbrzychu próbowali zatrzymać jadącego ulicą Świdnicką motocyklistę. Ten nie tylko nie zatrzymał się, ale zaczął uciekać przed jadącymi radiowozem policjantami.

Do zdarzenia doszło po godzinie 19:00. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej jadącego ulicą Świdnicką motocyklisty. Zachowanie kierującego wskazywało, iż może on znajdować pod wpływem alkoholu. Kierujący nie zastosował się do wezwania.

Mundurowi podjęli pościg za kierującym, który najpierw chciał skręcić w ul. Bystrzycką, a następnie wjechał pod prąd w ul. Noworudzką i tam stracił panowanie nad motocyklem, dwukrotnie uderzając w radiowóz – najpierw w bok, a następnie w zderzak samochodu. 32-letni mieszkaniec Dziećmorowic był  wpływem alkoholu. Badanie wykazało niego 0,32 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał też uprawnień do kierowania motocyklem oraz polisy ubezpieczeniowej pojazdu.

REKLAMA

Sprawca odpowie teraz za niezatrzymanie motocykla i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, za kierowanie nim  w stanie po użyciu alkoholu oraz brak uprawnień do kierowania motocyklem, a także brak polisy OC. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 września 2018 11:58
`