Pijany jechał elektryczną hulajnogą. Dostał 2,5 tysiąca złotych mandatu

28 marca 2022 15:01.

Od początku roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Zgodnie z nim osoby, które pijane jadą rowerem muszą się liczyć z karą dwóch i pół tysiąca złotych. Taka sama kara spotka tych, którzy pijani jeżdżą hulajnogami. Przekonał się o tym w weekend mężczyzna zatrzymany przez policję w Jeleniej Górze.

Zgodnie z nowym taryfikatorem, który wszedł w życie 1 stycznia 2022 roku rowerzysta, a także kierujący hulajnogą, którzy zostali zatrzymani do kontroli w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) mogą zostać ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych – przypomina dolnośląska policja.

Tak stało się też w miniony weekend w Jeleniej Górze. W piątek mundurowi przy ulicy Wolności zatrzymali 19-letniego rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. 19-latek dostał mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

REKLAMA

W nocy z piątku na sobotę przy ulicy Matejki w Jeleniej Górze mundurowi zatrzymali także 25-latka, który jechał elektryczną hulajnogą. Okazało się, że mężczyzna też jest pijany, a badanie wykazało 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna także został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 marca 2022 15:01
`