Dodano: 17 sierpnia 2023 13:51

Pijany 24-latek zaatakował ratownika medycznego. Wcześniej wpadł do strumyka w Dziećmorowicach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Młody mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie ratownika medycznego. 24-latek z Jedliny-Zdroju zaatakował ratownika, gdy ten udzielał mu pomocy. Mieszkaniec uzdrowiska był kompletnie pijany i wpadł wcześniej do strumyka w Dziećmorowicach. Sam nie był w stanie wyjść z wody.

Do zdarzenia doszło 16 sierpnia około godziny 22:00, kiedy ratownik medyczny udzielał pomocy 32-latkowi. Jedlinianin kompletni pijany wpadł do wody. Świadkowie, wiedząc, że może się utopić, pomogli mu wyjść ze strumyka. Wtedy 24-latek zaczął być agresywny. W pewnym momencie uderzył ręką w brzuch ratownika medycznego, a następnie znieważył go słowami wulgarnymi. W wyniku całego zajścia na szczęście zaatakowany 32-latek nie doznał obrażeń ciała – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Na miejsce wezwano policję. Najpierw agresywnego mieszkańca Jedliny-Zdroju zabrano do szpitala, później 24-latek został zatrzymany. Mężczyzna trzeźwiał dwa dni. Dzisiaj usłyszał zarzuty. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego i jego znieważenie grozi mu kara do 3 lat więzienia.

REKLAMA

Pijany 24-latek zaatakował ratownika medycznego fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Pijany 24-latek zaatakował ratownika medycznego fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także