Pijani za kółkiem i na rowerze – kontrole policji w Wałbrzychu i Boguszowie-Gorcach

26 czerwca 2023 14:45. Wałbrzych ulica Wańkowicza edukacyjna akcja policji fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W ciągu kilku ostatnich dni policjanci zatrzymali czworo nietrzeźwych kierowców. Rekordzistką okazała się 34-letnia kobieta, która uderzyła w zaparkowany samochód i odjechała. Zatrzymano ją kilka metrów od zdarzenia. Kobieta była kompletnie pijana

Badanie wykazało u wałbrzyszanki prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie kodeksu karnego może orzec wobec 34-latki długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2– informuje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek

W sobotę późnym wieczorem policjanci z Boguszowa-Gorc ścigali kierowcę jadącego z Kamiennej Góry. Podejrzewano, że kierowca jest pijany. Nie reagował na wezwania do zatrzymania się.

REKLAMA

Funkcjonariusze podjęli czynności i przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych rozpoczęli pościg. Kierowca osobówki nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia i kontynuował jazdę, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego – dodaje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.

Pościg zakończył się na ulicy Kamiennogórskiej w Boguszowie-Gorcach, po tym jak kierujący uderzył w barierki i znak drogowy. 37-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego był nietrzeźwy. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Policjanci zatrzymali również dwóch pijanych rowerzystów. Pierwszy z wynikiem 0,96 promila w Boguszowie-Gorcach, drugi – 1,3 promila w Mieroszowie. Obaj zostali ukarani mandatem 2,5 tys. zł i musieli wrócić do domu na piechotę.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści, a także użytkownicy hulajnóg w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych– przypomina policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 czerwca 2023 14:45
`