Dodano: 15 kwietnia 2024 10:45

Pijani rowerzyści wrócili na drogi. Rekordzista weekendu miał dwa promile. Są też wysokie kary

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Od piątku do końca weekendu w Wałbrzychu i na terenie powiatu wałbrzyskiego policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Jeden jechał samochodem, inny koparką, dwóch podróżowało rowerami. Rekordzista wsiadł na rower, mając ponad dwa promile alkoholu.

Pierwszy z mężczyzn zatrzymany został 12 kwietnia po godzinie 19:00. 36-latek jadący rowerem kontrolowany był na ul. Głównej w Jugowicach przez dzielnicowych Komisariatu Policji w Głuszycy. Badanie wykazało w jego organizmie 2,18 promila alkoholu, dlatego cyklista do domu nie wrócił już jednośladem. Ostatecznie mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

W niedzielę wpadł 30-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który jechał rowerem ulicą Wesołą w Czarnym Borze. Badanie pokazało 0,26 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. 30-latek został ukarany grzywną w wysokości tysiąca złotych.

REKLAMA

W sobotę w Szczawnie-Zdroju przy ulicy Potockiego policjanci przebadali kierowcę koparki, który miał uszkodzić okoliczne samochody. Okazało się, że 70-letni mężczyzna wydmuchał 0,61 promila alkoholu. Sprawą mieszkańca Jawora zajmie się sąd.

Dziś rano policjanci skontrolowali kierowcę samochodu jadącego ulicą Główną w Zagórzu Śląskim. Okazało się, że wałbrzyszanin miał 0,92 promila alkoholu w organizmie. Jego losem także zajmie się sąd.

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także