Dodano: 12 kwietnia 2023 07:03

Pijani kierowcy na drogach w Wałbrzychu i regionie. Policja podsumowała długi weekend

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Policjanci z wałbrzyskiej komendy w miniony weekend oraz podczas wczorajszej akcji „Trzeźwy poranek” zatrzymali pięciu kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Wśród nich był 22-letni rowerzysta, który wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

W nocy z soboty na niedzielę na ul. Głównej w Starych Bogaczowicach, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którego kierowca – 23-letni mężczyzna – prowadził po spożyciu alkoholu. Badanie wykazało u niego 0,7 promila alkoholu w organizmie, co spowodowało odebranie mu prawa jazdy. Tego samego dnia, około godziny 23:45, na ul. 1 maja w Wałbrzychu, policjanci zatrzymali rowerzystę, którym okazał się 22-letni wałbrzyszanin z ponad 1,5 promila alkoholu. Za popełnione wykroczenie otrzymał on mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych i został pozbawiony prawa jazdy.

W czasie wczorajszej akcji „Trzeźwy poranek”, funkcjonariusze prewencji na ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju zatrzymali dwóch kierowców – 32-letniego mężczyznę prowadzącego samochód dostawczy oraz 44-letniego kierującego samochodem osobowym – którzy mieli w organizmie po 0,32 promila alkoholu. Natomiast na ulicach Wałbrzycha, policjanci ruchu drogowego skontrolowali 40-latka, który miał 0,38 promila alkoholu. Wszyscy zostali pozbawieni prawa jazdy.

REKLAMA

Policjanci przypominają, że każdy kierujący pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu naraża się na surowe konsekwencje, w tym na karę pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania oraz wysoką grzywnę. Rowerzyści oraz kierujący w stanie po użyciu alkoholu muszą natomiast liczyć się z wysoką grzywną i długotrwałym zakazem kierowania pojazdami. Apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie przepisów.

Pijani kierowcy na drogach w Wałbrzychu i regionie. Policja podsumowała długi weekend fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Pijani kierowcy na drogach w Wałbrzychu i regionie. Policja podsumowała długi weekend fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także