Dodano: 2 lipca 2024 10:34

Pijana 42-latka jechała chodnikiem i uderzyła w bramę: grozi jej kara więzienia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Dwa promile alkoholu miała 42-latka, która jechała chodnikiem i spowodowała kolizję z bramą. Policja otrzymała pierwsze zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców, którzy zauważyli, że pojazd porusza się po chodniku.

Na miejsce szybko skierowano patrol Policji, jednak zanim funkcjonariusze dotarli, wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem świadkowie informowali, że ten sam pojazd uderzył w bramę jednej z posesji przy ulicy Jagiellońskiej. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał, jednak uszkodzenia bramy były znaczne – informuje sierż. szt. Aleksander Karkosz.

Szybka interwencja funkcjonariuszy uniemożliwiła dalszą jazdę. Po przeprowadzeniu kontroli trzeźwości okazało się, że kierująca jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynosiła ponad 2 promile alkoholu we krwi.

REKLAMA

Kobieta będzie teraz odpowiadała przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo będzie musiała naprawić mienie, które zostało uszkodzone w wyniku jej zachowania. Sąd zadecyduje także o tym, czy kobieta odzyska swój pojazd, który zgodnie z obowiązującymi przepisami został zabezpieczony na policyjnym parkingu – dodaje rzecznik.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność i trzeźwość za kierownicą.

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także