Pieszyce wybudują single track. Trasa ma mieć 15 kilometrów!

22 października 2020 10:07. fot. ilustracyjne / Jacek Zych

Tematy: 


Zapowiedź władz Pieszyc ucieszy wielu rowerzystów. Gmina w ramach polsko-czeskiego projektu zdobyła trzy miliony złotych na rozwój swojej bazy turystycznej. Kasa pozwoli na budowę single tracka, pomoże także w remoncie wieży widokowej na Wielkiej Sowie.

Planowana trasa ma mieć piętnaście kilometrów. Prowadzić będzie między innymi wokół wsi Kamionki. Rowerzyści przejadą także przez stare kopalnie. Obok trasy ma powstać także ścieżka edukacyjna, która będzie opowiadać historię wspomnianych, odkrywkowych wyrobisk, bo warto przypomnieć, że Góry Sowie to jedna z najstarszych geologicznie części Sudetów.

To nie będzie bardzo wymagający single track. Zacznie się na końcu Pieszyc i skrajem lasu będzie prowadził wokół Kamionek. Na tych piętnastu kilometrach będzie można pomęczyć się na podjazdach, ale później trochę odpocząć, albo wyszaleć się na zjazdach – mówi burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna-Enozel.

REKLAMA

Trasa została tak zaplanowana, by nie krzyżowała się ze szlakami pieszymi. Burmistrz Pieszyc przyznaje, że to mieszkańcy zainspirowali gminę i pomogli w wyznaczeniu ścieżki rowerowej. Gmina chce w ten sposób wyprowadzić rowerzystów ze szlaków pieszych, tak by nikt nikomu nie przeszkadzał.

To będzie cudowny odcinek. Z pięknymi widokami. Ze starymi duktami, którymi wcześniej poruszali się mieszkańcy, zajmujący się wydobywaniem minerałów. Fajny odcinek, ale też dający dużą satysfakcję – mówi burmistrz.

Budowa single tracka ma rozpocząć się w przyszłym roku. Pieniądze z polsko-czeskiego projektu pomogą także w remoncie wieży na Wielkiej Sowie. Te prace mają się rozpocząć za dwa lata.

Ponad stuletnia wieża czeka na gruntowny remont, ale gmina chce także unowocześnić jej wnętrza, przygotowując w środku nowoczesne centrum obsługi ruchu turystycznego. Te prace mają pochłonąć ponad milion złotych.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 października 2020 10:07
`