Pieszy bez odblasków na drodze jest niewidoczny. Dowód? Film z potrącenia koło Świebodzic [FILM]

9 października 2019 20:03. fot. użyczone / Dolnośląska Policja

Tematy: 


Dolnośląscy policjanci przypominają, piesi poruszający się po zmroku na drodze bez elementów odblaskowych, na dodatek na nieoświetlonych odcinkach i przy złej pogodzie są niemal niewidoczni dla kierowców. Dowodem jest nagranie z potrącenia, do którego doszło na drodze krajowej numer 34 ze Świebodzic do Dobromierza.

Osoba ubrana w ciemną odzież, bez odblasków, idąca nieoświetloną drogą jest dla kierowcy praktycznie niewidoczna. Poruszając się w ten sposób ryzykujemy własnym zdrowiem i życiem – ostrzegają policjanci.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują, by właśnie teraz, gdy zmierz zapada znacznie szybciej, gdy coraz częściej pojawiają się trudne warunki atmosferyczne zadbać o widoczność na drodze. Odblaski to bezpieczeństwo. By przekonać pieszych policjanci opublikowali film z potrącenia na trasie ze Świebodzic do Dobromierza. Na szczęście nie zakończyło się ono tragicznie.

REKLAMA

Pieszy poruszający się po drodze o zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie musi tego robić jeśli porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych – przypominają policjanci.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 października 2019 20:03
`