PIerwszy weekend wiosny. „Drogówka” zapowiada wzmożone działania

22 marca 2024 09:46. Źródło: KMP w Wałbrzychu

Tematy: 


W pierwszy wiosenny weekend wałbrzyscy policjanci ponownie apelują o zachowanie rozsądku na drogach i stosowanie się do przepisów. Zapowiadają bardziej intensywne niż zazwyczaj akcje kontroli bezpieczeństwa, szczególnie przy przejściach dla pieszych.

Policjanci z wałbrzyskiej drogówki po raz kolejny przypominają, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze, są głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych. Proszą, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Innymi kwestiami, na jakie policjanci będą w nadchodzący weekend zwracali szczególną uwagę jest zachowanie bezpiecznej, zgodniej z przepisami prędkości, zapięte pasy bezpieczeństwa i, jak zawsze, trzeźwość kierujących.

REKLAMA

My dołączamy się do apelu policjantów, prosimy o zachowanie ostrożności i nie narażanie innych na niebezpieczeństwo, a siebie na, bardzo już wysokie, mandaty.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 marca 2024 09:46
`