Pierwszy przypadek koronawirusa w Świebodzicach. To kobieta, która wróciła z Austrii

19 marca 2020 17:08.

Tematy: 


To kobieta w wieku przedemerytalnym. Jest w szpitalu zakaźnym. 5 osób z jej otoczenia zostało objętych kwarantanną – informuje podaną przez swidnica24.pl potwierdził burmistrz Świebodzic Paweł Ozga. To drugi potwierdzony przypadek zarażenia wirusem z Chin potwierdzono  także w Wałbrzychu.

Kobieta 7 marca wróciła z Austrii, gdzie była na nartach. Objawy pojawiły się kilka dni po powrocie, później się nasiliły. Ostatecznie kobieta trafiła do szpitala. Wykonane testy na obecność koronawirusa dały pozytywne rezultaty. Osoby z jej otoczenia objęto kwarantanną.

Przypomnijmy, drugi, potwierdzony przypadek koronawirusa jest także w Wałbrzychu. To 57-letni lekarz Pogotowia Ratunkowego, który badał wałbrzyskiego pacjenta „zero”. 57-latek ze Szczawna-Zdroju zmarł.

REKLAMA

Lekarz przebywa w domowej kwarantannie, o którą prosił. Jego stan jest średni. Kwarantanną objęto kilkanaście osób z otoczenia medyka, w tym pracowników pogotowia i szpitala, gdzie pełnił dyżury.

W całej Polsce potwierdzono 325 przypadków zakażenia wirusem w Chin. Na Dolnym Śląsku ponad 50. Pięć osób do tej pory zmarło. W naszym regionie dwie.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 marca 2020 17:08
`