Pierwszy przypadek koronawirusa u mieszkańca Wałbrzycha. Stan chorego jest średni

2 kwietnia 2020 11:39. Oddział infekcyjny Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Do szpitala w Wałbrzychu trafił mężczyzna, u którego potwierdzono obecność koronawirusa. Pacjent, w starszym wieku, miał kontakt z osoba, która przyjechała z zagranicy. Stan chorego jest średni.

W Wałbrzyskim szpitalu przebywa obecnie sześciu chorych z potwierdzonym zakażeniem wirusa z Chin. To dwie osoby z Kudowy-Zdroju, dwie z powiatu wałbrzyskiego, jedna z powiatu świdnickiego i mieszkaniec Wałbrzycha. Szpital na ten moment czeka na wyniki badań około 10 osób.

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych, ponad siedemdziesięciu potwierdzonych przypadkach zachorowania na wirusa z Chin w kraju. W tej chwili w Polsce obecność koronawirusa potwierdzono u 2633 osób. Niestety tragiczny bilans to 45 ofiar śmiertelnych.

REKLAMA

Na Dolnym Śląsku liczba zakażonych przekroczyła już trzystu. Nasz region, po województwie mazowieckim jest drugi pod względem liczby potwierdzonych przypadków.

Na całym świecie liczba potwierdzonych przypadków zbliża się do blisko 950 tysięcy. Najwięcej chorych jest w Stanach Zjednoczonych – ponad 210 tysięcy, Włoszech – ponad 110 tysięcy, Hiszpanii – ponad 100 tysięcy. Z danych WHO wyleczonych zostało do tej pory około 200 tysięcy osób. Zmarło ponad 47 tysięcy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 kwietnia 2020 11:39
`