Pierwszy ligowy mecz Miners

15 sierpnia 2017 07:00. Miners Krauze Wałbrzych. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Już dziś, w Święto Wojska Polskiego, Drużyna Footballu Amerykańskiego Miners Krauze Wałbrzych rozpocznie swój pierwszy sezon w Polskiej Lidze Footballu Amerykańskiego (PLFA). Mecz z zeszłorocznymi finalistami PLFA-8, drużyną Wizards Opole rozpocznie się o godzinie 13:30 na płycie głównej kompleksu Aqua Zdrój w Wałbrzychu.

Mecz zostanie rozegrany w formule ośmioosobowej, co znaczy że na boisku w jednym momencie zarówno w ataku jednej drużyny jak i obronie drugiej drużyny będzie się znajdowało ośmiu zawodników.

Oprócz niesamowitych emocji podczas meczu drużyna Miners Krause Wałbrzych gwarantuje wspaniałego komentatora znanego w całej Polsce – Dawid Biały, którego Wałbrzyscy Kibice znają z poprzednich meczy Górników (czerwiec 2016 r. wygrany 34:6 z Jaguars Kąty Wrocławskie, czerwiec 2017 wygrany 15-7 z Phantoms Freiberg Niemcy). Dodatkowo na koronie stadionu zostanie ustawiony catering z amerykańskim, niedrogim menu. W dopingu będzie wspomagał profesjonalny footballowo DJ. Na płycie boiska oprócz zawodników, będzie można zobaczyć występy BWS Cheerleaders. W przerwie meczu odbędzie się konkurs z nagrodami dla publiczności.

REKLAMA

Drużynę Miners Krause Wałbrzych do boju poprowadzi trener główny Paweł Sołtysiak, który w tym roku wraz ze swoją macierzystą drużyną juniorską Bielawa Owls zdobył drugi raz z rzędu Mistrzostwo Polski PLFA J-8. Taka sytuacja jeszcze nie miała miejsca w 11 letniej historii PLFA.

Czy beniaminek z Wałbrzycha pokona finalistów ubiegłego sezonu – Wizards Opole? Przekonamy się już dziś o 13.30 na Stadionie Tysiąclecia na Ratuszowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 sierpnia 2017 07:00
`