Dodano: 15 lutego 2022 13:09

Pierwszy dzień pracy nowego dyrektora szpitala w Wałbrzychu. Mariusz Misiuna nie widzi by był to tonący okręt

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie widzę, żeby to była tonący okręt czy coś w tym stylu. Szpital trzeba prowadzić i trzeba to robić umiejętnie, i tego się podjąłem – mówi Mariusz Misiuna, który dziś rozpoczął pracę na stanowisku dyrektor wałbrzyskiej placówki. Pytany o ewentualne zmiany kadrowe w kierownictwie placówki czy oddziałów przyznał, że ich nie zakłada, ale także nie wyklucza.

Kocham szpitale, kocham to co się w szpitalach robi i mam nadzieję, że moje doświadczenie, a także wykształcenie pomoże, aby wyeliminować wszelkie słabości, które posiada ten szpital – przyznał nowy dyrektor wałbrzyskiej placówki.

Mariusz Misiuna ocenia, że pracownicy wałbrzyskiego szpitala to specjaliści, którzy znają się na swojej pracy i jak przyzna nie zamierza im w tej pracy przeszkadzać, a chce wspierać.

REKLAMA

Nowy dyrektor był dziś pierwszy dzień w pracy. Żadnych decyzji jeszcze nie podjął. W tym tygodniu zamierza rozpocząć spotkania z załogą. Jaką Misiuna ma wizję na Specjalistyczny Szpital imienia Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu?

Moją wizją jest eliminacja słabości. Każdy z nas ma jakieś słabości, które przeszkadzają nam w tym, żebyśmy się rozwijali, żebyśmy wykorzystywali swój potencjał, nawet, jako ludzie. Organizacje tak samo mają – mówi Misiuna.

Nowy dyrektor dopytywany o słabości wałbrzyskiej placówki mówił o problemach kadrowych czy braku pieniędzy.

Misiuna pytany o ewentualne decyzje kadrowe, chociażby w kwestii dyrektora do spraw lecznictwa przyznał, że żadnych jeszcze nie podjął, ale te muszą być podejmowane.  Dotyczy to także ordynatorów oddziałów.

Nie zakładam. Nie wykluczam.  Po prostu to jest element pracy, nad którym trzeba pracować każdego dnia – przyznał dyrektor.

Mariusz Misiuna pełnił między innymi obowiązki dyrektora Szpitala imienia świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, kierował również Zespołem Opieki Zdrowotnej w Złotoryi – Szpitalem imienia A. Wolańczyka. Jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego ze specjalizacją ekonomii menadżerskiej oraz absolwentem podyplomowych studiów z Zarządzania w podmiotach leczniczych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Mariusz Misiura, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. dra A.Sokołowskiego w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także