Dodano: 2 września 2020 10:43

Pierwszy dzień nauki. Restrykcje i obostrzenia w szkołach, a w autobusach tłok. Gdzie jest sens? – pytają uczniowie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

O dantejskich scenach dziejących się w autobusach komunikacji miejskiej informują od rana w mediach społecznościowych uczniowie jadący z Podzamcza i Szczawna-Zdroju do szkół w centrum miasta. Gdzie jest sens – pytają?

Do naszej redakcji trafiły zdjęcia jednej z uczennic III LO. Według jej relacji autobus linii 18 do Szczawna przyjechał już szczelnie wypełniony uczniami. Dalej było już tylko gorzej. Uczniowie alarmują o zlikwidowanym przed wakacjami jednym kursie „18”. W ten sposób wszyscy uczniowie trafili do jedynego jadącego tą trasą przed godziną 8 autobusu.

Uczniowie pytają: – gdzie sens? – kiedy w szkołach każe się nam chodzić w maseczkach na przerwie a w autobusie stoimy stłoczeni jak w puszce? 

REKLAMA

Prezydent Roman Szełemej, który zareagował na wpis na Twitterze podkreśla, że właśnie obawa przed takimi sytuacjami leżała u podstaw prośby o zgodę na naukę hybrydową. Służby sanitarne nie wyraziły na nią zgody. Obiecał przyjrzeć się obowiązującemu rozkładowi jazdy. Dodał jednocześnie, że dostępność autobusów i budżet miasta mają swoje granice, a ograniczenia w ich kursowaniu nie były żadną tajemnicą.

Tłok w autobusie nr 18 Podzamcze-Sobięcin. Fot. użyczona / czytelnik

Tłok w autobusie nr 18 Podzamcze-Sobięcin. Fot. użyczona / czytelnik

Tłok w autobusie nr 18 Podzamcze-Sobięcin. Fot. użyczona / czytelnik

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także