Pierwsze 600 mln złotych w ramach 500+ przelane. Ruszył nowy okres rozliczeniowy

6 czerwca 2022 07:14.

Na konta pierwszych rodziców trafiły już pieniądze w ramach nowego okresu rozliczeniowego – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Na Dolnym Śląsku wpłynęło ponad 290 tysięcy wniosków na blisko 430 tysięcy dzieci.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał już w całym kraju w ramach 500+ blisko 600 mln złotych.

To właśnie ZUS przejął obsługę całego programu. Wniosek o 500+ jest wnioskiem elektronicznym. Można go złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Natomiast rodzice, którzy mają PESEL, mogą także przesłać wniosek do ZUS przez portal Empatia lub swój bank. Pieniądze są przelewane wyłącznie na rachunki bankowe.

REKLAMA

Możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców. To oni decydują, kiedy to zrobić: rano, w południe czy wieczorem. Dzięki elektronizacji mogą starać się o środki z programu także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe – mówi Kowalska-Matis, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału ZUS.

Każdy rodzic będzie miał swój stały termin płatności, który jest przydzielany automatycznie, losowo, który będzie obowiązywał przez cały okres, na który zostało przyznane 500 plus. Kolejne terminy wypłat to 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca. W przypadku, gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przekazana dzień wcześniej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 czerwca 2022 07:14
`