Pierwsza edycja Marszu po szlaku Pavla Hečky: 100 miłośników pieszych wędrówek na czesko-polskim pograniczu!

5 maja 2023 10:41. Infografika. Pavel Hečko, burmistrz Mezimèsti. / Uczestnicy rajdów górskich fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Na pograniczu poslko-czeskim w okolicach Mezimesti i Mieroszowa odbędzie się 1. edycja dwudniowego marszu po czesko-polskim szlaku Pavla Hečky. Impreza odbędzie się 13-14 maja 2023 roku. Trasa marszu prowadzi przez tereny miasta Meziměstí, Teplice nad Metují, Adršpach oraz polskiego Mieroszowa, a jego długość wynosi 45,7 km. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić najważniejsze cele turystyczne i interesujące miejsca na czesko-polskim pograniczu, w tym nowo wybudowane platformy widokowe.

Start marszu zaplanowano na sobotę 13 maja o godzinie 9:00 z terenu kąpieliska Aqa Land. Uczestnicy będą mogli skorzystać z parkingu oraz otrzymają prowiant na trasę. Pierwszy postój przewidziany jest na Kostelna Góra w Mieroszowie, gdzie zostanie podany ciepły posiłek. Następnie uczestnicy dotrą do Autocampu Bučnice, gdzie odbędzie się kolacja, wspólny wieczór przy ognisku i nocleg. W niedzielę po śniadaniu uczestnicy będą kontynuować trasę aż do mety na terenie kąpieliska Aqua Land.

Rejestracja uczestników odbywa się elektronicznie. Dane w formacie: imię, adres zamieszkania, telefon należy wysłać na adres e-mail: podatelna@mezimesti.cz. Limit uczestników wynosi 100 osób, a rejestracja potrwa do 12 maja 2023 do godziny 23:00 lub do osiągnięcia limitu uczestników. Trasa będzie wyraźnie oznaczona, a każdy uczestnik otrzyma mapę. Do wyświetlania trasy na telefonie komórkowym można skorzystać z kodu QR, który można znaleźć w wydarzeniu. Bieżące informacje o marszu będą publikowane w wydarzeniu, a w razie pytań lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Danielem Hečko pod numerem telefonu +420 736121949.

REKLAMA

Pavel Hečko to były starosta przygranicznego Mezimesti i radny sejmiku Kraju Kralovohradeckiego. Inicjator i koordynator wielu projektów polsko-czeskich. Jego wielkim marzeniem było uruchomienie codziennych połączeń kolejowych pomiędzy Wałbrzychem, Mieroszowem a przygranicznymi miejscowościami Republiki Czeskiej. 24 marca 2021 zmarł w szpitalu w Pradze na spowodowaną wirusem Covid-19 ogólną niewydolność oddechową.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 maja 2023 10:41
`