Pierwsza edycja Marszu po szlaku Pavla Hečky: 100 miłośników pieszych wędrówek na czesko-polskim pograniczu!

5 maja 2023 10:41. Infografika. Pavel Hečko, burmistrz Mezimèsti. / Uczestnicy rajdów górskich fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Na pograniczu poslko-czeskim w okolicach Mezimesti i Mieroszowa odbędzie się 1. edycja dwudniowego marszu po czesko-polskim szlaku Pavla Hečky. Impreza odbędzie się 13-14 maja 2023 roku. Trasa marszu prowadzi przez tereny miasta Meziměstí, Teplice nad Metují, Adršpach oraz polskiego Mieroszowa, a jego długość wynosi 45,7 km. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić najważniejsze cele turystyczne i interesujące miejsca na czesko-polskim pograniczu, w tym nowo wybudowane platformy widokowe.

Start marszu zaplanowano na sobotę 13 maja o godzinie 9:00 z terenu kąpieliska Aqa Land. Uczestnicy będą mogli skorzystać z parkingu oraz otrzymają prowiant na trasę. Pierwszy postój przewidziany jest na Kostelna Góra w Mieroszowie, gdzie zostanie podany ciepły posiłek. Następnie uczestnicy dotrą do Autocampu Bučnice, gdzie odbędzie się kolacja, wspólny wieczór przy ognisku i nocleg. W niedzielę po śniadaniu uczestnicy będą kontynuować trasę aż do mety na terenie kąpieliska Aqua Land.

Rejestracja uczestników odbywa się elektronicznie. Dane w formacie: imię, adres zamieszkania, telefon należy wysłać na adres e-mail: podatelna@mezimesti.cz. Limit uczestników wynosi 100 osób, a rejestracja potrwa do 12 maja 2023 do godziny 23:00 lub do osiągnięcia limitu uczestników. Trasa będzie wyraźnie oznaczona, a każdy uczestnik otrzyma mapę. Do wyświetlania trasy na telefonie komórkowym można skorzystać z kodu QR, który można znaleźć w wydarzeniu. Bieżące informacje o marszu będą publikowane w wydarzeniu, a w razie pytań lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Danielem Hečko pod numerem telefonu +420 736121949.

REKLAMA

Pavel Hečko to były starosta przygranicznego Mezimesti i radny sejmiku Kraju Kralovohradeckiego. Inicjator i koordynator wielu projektów polsko-czeskich. Jego wielkim marzeniem było uruchomienie codziennych połączeń kolejowych pomiędzy Wałbrzychem, Mieroszowem a przygranicznymi miejscowościami Republiki Czeskiej. 24 marca 2021 zmarł w szpitalu w Pradze na spowodowaną wirusem Covid-19 ogólną niewydolność oddechową.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 5 maja 2023 10:41
`