Dodano: 30 września 2020 07:42
Pierwsi absolwenci matury międzynarodowej w I LO w Wałbrzychu odebrali dyplomy
Tematy: dolny śląsk i lo liceum matura szkoła wałbrzych
Historyczne, pierwsze wręczenie dyplomów absolwentom International Baccalaureate Diploma Programme odbyło się poniedziałek. Byli uczniowie nie tylko odebrali dyplomy, ale także gratulacje za bardzo dobre wyniki. Najlepszy uczeń zdobył 41 punktów na 45 możliwych.
Absolwenci pierwszego rocznika klasy z maturą międzynarodową dostali się na wymarzone kierunki i uczelnie w Polsce i za granicą – przekonuje dyrekcja szkoły. Absolwenci wybrali między innymi Uniwersytet Edynburski w Szkocji, Uniwersytet Abertay w Szkoacji, Uniwersytet Nauk Stosowanych w Finlandii, Uniwersytet Techniczny w Wiedniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie czy Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
W uroczystości uczestniczył prezydent Wałbrzycha. Roman Szełemej gratulował absolwentom, wyraził nadzieję, że będą dobrymi ambasadorami Wałbrzycha na studiach, a po ich zakończeniu wrócą do miasta, które zainwestowało w ich edukację.
I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wałbrzychu otrzymało autoryzację do realizacji Programu Matury Międzynarodowej w 2017 roku. Uczniowie wybierają sześć przedmiotów. Trzy zdają na poziomie rozszerzonym, a trzy na podstawowym. Oprócz egzaminów w maju piszą Extended Essay, czyli mini pracę licencjacką na cztery tysiące słów z wybranego przez siebie przedmiot i tematu, esej z Teorii Wiedzy oraz prace badawcze z wybranych do realizacji w programie przedmiotów, których ocena stanowi około dwudziestu procent końcowego wyniku matury.
Zobacz także
- Ponad pięćset gatunków roślin na Festiwalu Roślin w Szczawnie-Zdroju. Setki odwiedzających
- Koleje Dolnośląskie. Pociągi wrócą na historyczny dworzec [WIDEO]
- Polana Jakuszycka. Dolnośląskie Centrum Sportu z prestiżową nagrodą
- Rolkostrada w Głuszycy. Atrakcja dla dzieci i młodzieży, jakiej nie ma w okolicy
- Świdnica. Lekkoatletyczne czwartki z doskonałą frekwencją. Na starcie ponad dwie setki dzieci i młodzieży
- Wałbrzych. Co z remontem Matejki i Moniuszki? Oferta o ponad 2 mln wyższa niż zakładano
Najczęściej czytane
Tragedia w Boguszowie-Gorcach. Nie żyje 22-letnia kobieta
Wałbrzych. Europejką pojedziemy szybciej? Jest apel w tej sprawie
Boguszów-Gorce. Wypadek quada. Pojazdem miała kierować młoda dziewczyna
Śmierć niemieckiego turysty. Mężczyzna błąkał się po Książańskim Parku Krajobrazowym kilkadziesiąt godzin. Nikt nie zwrócil na niego uwagi
Te gwiazdy pojawią się na Dniach Wałbrzycha. Święto miasta pod koniec maja