Dodano: 16 grudnia 2023 10:24

Pięć lat więzienia grozi mężczyźnie za wyrzucenie butelki przez okno

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wałbrzyszanin, który uszkodził zaparkowany samochód przy ul. Grota-Roweckiego, może trafić do więzienia na 5 lat. 57-letni mężczyzna w momencie interwencji był nietrzeźwy, spędził długie godziny w policyjnej celi. Teraz odpowie przed sądem.

Dzielnicowi Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali informację o uszkodzeniu tylnej szyby w samochodzie osobowym zaparkowanym na ulicy Grota-Roweckiego. Udali się więc na Piaskową Górę i w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że to mężczyzna mieszkający w budynku obok wyrzucił butelkę z wódką z okna swojego mieszkania, trafiając prosto w pojazd i powodując straty w kwocie nie mniejszej niż 3 tysiące złotych– mówi kom. Marcin Świeży.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że rzucił butelką, ponieważ nie chciał, by jego brat, który przyszedł do niego z wizytą, zobaczył, że spożywa alkohol. Zatrzymany był pijany – badanie wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

REKLAMA

57-latek usłyszał zarzut. Ostatecznie odpowie przed sądem. Za zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

fot. użyczone policja Wałbrzych

fot. użyczone policja Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także