Dodano: 23 marca 2022 09:13

Pędzą blisko 200 km/h na S5. Tych kierowców łapie grupa SPEED

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Znajdujące się w naszym regionie drogi szybkiego ruchu są regularnie patrolowane przez policjantów z grupy SPEED. W miniony weekend na ekspresowej S5 mundurowi namierzyli dwa auta, które o ponad 70 km/h pędziły zbyt szybko. Na ograniczeniu do 120 km/h kierowcy BMW i Alfa Romeo jechali kolejno 191 i 194 km/h. Nie obyło się bez wysokich kar.

Niestety nadal na drogach Dolnego Śląska dochodzi do rażącego przekraczania dopuszczalnej prędkości. Zapał kierowców, którzy lekceważą obowiązujące limity, niezmiennie studzą policjanci z grupy SPEED. Efektem ich działań są liczne kontrole, wysokie mandaty i zatrzymane prawa jazdy, ponieważ nie ma i nie będzie taryfy ulgowej dla uczestników ruchu drogowego narażających życie swoje oraz innych użytkowników dróg – informuje dolnośląska policja.

W miniony weekend w ręce mundurowych wpadli kierujący BMW i Alfa Romeo. Jak przyznają policjanci, mężczyźni najwidoczniej pomylili drogę publiczną z torem wyścigowym.

REKLAMA

BMW jechała ekspresową S5 z prędkością 191 km/h, Alfa Romeo 194 km/h. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 2,5 tysiąca złotych i 10 punktami karnymi.

Musimy mieć świadomość, że pędząc nawet po drodze szybkiego ruchu ponad 190km/h, drastycznie zmniejszamy margines błędu, jaki pozostaje nam w trakcie jazdy. Czas przeznaczony na reakcję kierującego, w przypadku pojawienia się zagrożenia, zostaje mocno ograniczony. Mamy tak naprawdę ułamki sekund na podjęcie działania, które uchroni nas przed udziałem w wypadku drogowym bądź innym niebezpieczeństwem. Dlatego niezrozumiałe jest rażące przekraczanie obowiązujących limitów prędkości, które tak bardzo zwiększa ryzyko, iż finał naszej podróży będzie tragiczny – przestrzega policja.

Pędzą blisko 200 km/h na S5. Tych kierowców łapie grupa SPEED fot. użyczone / Dolnośląska Policja

Pędzą blisko 200 km/h na S5. Tych kierowców łapie grupa SPEED fot. użyczone / Dolnośląska Policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także