Patriotyczna pocztówka od szczawieńskich uczniów

12 listopada 2018 13:12. fot. użyczona, ródło: Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju z Oddziałami Gimnazjalnymi

Tematy: 


Dyrektor, grono pedagogiczne i uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju z Oddziałami Gimnazjalnymi w wyjątkowy sposób uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach projektu „Wspólnie dla Niepodległej” stworzyli pocztówkę okolicznościową, która wraz z pozdrowieniami i zaproszeniem do wspólnego zaśpiewania hymnu państwowego została wysłana do polskich szkół poza granicami kraju oraz do polskich placówek dyplomatycznych. Pomysł wzbudził zainteresowanie polskich dzieci za granicą i organizatorzy zaczynają otrzymywać pierwsze filmy, zdjęcia, prezentacje multimedialne, pozdrowienia i życzenia.

Dotychczas swoje dzieła nadesłały szkoły z Hiszpanii, Islandii, Francji, Łotwy, Litwy, Holandii oraz Czech. Uczniowie szczawieńskiej podstawówki przyznają, że cieszy ich fakt, że tak jak oni, również ich rodacy odczuwają dumę z bycia Polakami.
Również pracownicy polskich placówek dyplomatycznych w Berlinie, Charkowie i Genewie przesłali życzenia dla społeczności szkolnej oraz zdjęcia z obchodów jubileuszu.

REKLAMA

Efektem podsumowującym tę część projektu będzie stworzenie filmu prezentującego i łączącego działania zaangażowanych szkół.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 listopada 2018 13:12
`