Partia RAZEM wspiera związkowców w Toyocie. Zandberg na Piaskowej Górze

11 marca 2016 16:14. 11.03.2016 Wałbrzych, Lider Partii RAZEM Adam Zandberg z wizytą w Wałbrzychu. Powodem wiztyty było spotkanie ze związkowcami działającymi w fabryce Toyoty w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Adrian Zandberg, lider Partii Razem spotkał się dziś z dziennikarzami na krótkim, zaimprowizowanym brifingu prasowym.

Adrian Zandberg i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przyjechali do Wałbrzycha aby spotkać się ze związkowcami z Toyoty, Ci od kilku miesięcy toczą spór z pracodawcą, w którym domagają się poprawy warunków pracy i płacy, zmiany systemu oceny pracowników oraz zmiany sposobu komunikacji zarządu firmy z pracownikami. Zandberg siłą partii RAZEM chce wspierać związkowców, nagłaśniać ich postulaty oraz pokazywać konieczność zmiany podejścia pracodawcy do pracownika

Na swoim profilu Facebook’owym Zandberg napisał:

REKLAMA

Pracownicy Toyoty w Wałbrzychu upominają się o zmianę systemu oceniania pracy, który odbiera im godność. Chcą też sprawiedliwego udziału w zyskach firmy. Przyjechaliśmy do Wałbrzycha, żeby wesprzeć pracowników zrzeszonych w Konfederacji Pracy i NSZZ Solidarność. Związkowcy starają się przekonać zarząd, że nowoczesne zarządzanie nie musi oznaczać wiecznego dokręcania śruby i traktowania ludzi jak robotów.

zandberg-facebook

Screen Facebook Adrian Zandberg.

Wałbrzychu partia RAZEM nie ma zbyt licznej reprezentacji. Mimo to jej członkowie podejmują działania monitorujące ilość osób zatrudnianych na umowach śmieciowych w urzędach, w jednostkach organizacyjnych samorządu.

Jak przyznaje Anna Stabrowska, członek zarządu okręgu wałbrzyskiego RAZEM zdarzają się próby podejmowane przez członków zupełnie zmarginalizowanego, wałbrzyskiego  SLD, podejmowania wspólnych, lewicowych działań. – RAZEM nie jest zdecydowana na taką współpracę. Będąc partią nieobciążoną historycznie, zupełnie świeżą siłą polityczną nie chcemy zmarnować tego potencjału firmując działania nazwiskami osób uprzednio zaangażowanych w działania polityczne. – dodaje Stabrowska.

Do sprawy w imieniu TOYOTA Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o w specjalnym oświadczeniu ustosunkował się Grzegorz Górski, manager General Affairs, odpowiadający m.in. za kontakty z mediami. W oświadczeniu pisze:

Jedną z podstawowych zasad filozofii Toyoty na całym świecie jest pełne respektowanie przepisów prawa oraz przestrzeganie wszystkich praw pracowniczych. Te zasady obowiązują także w wałbrzyskiej fabryce koncernu od początku jej funkcjonowania. W tej chwili trwają coroczne rozmowy płacowe kierownictwa fabryki z przedstawicielami związków zawodowych, których zakończenie planowane jest na koniec marca.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 marca 2016 16:14
`