Parki i lasy otwarte. Po lesie możemy nawet chodzić bez maseczki

20 kwietnia 2020 08:14. fot. Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Zgodnie z decyzją rządu od dziś otwarte zostają parki i lasy. Rząd pozwolił także na przemieszczanie się w celach rekreacyjnych, co oznacza, że możemy iść na spacer, pobiegać czy na rower. Służby apelują jednak o zachowanie dystansu od innych osób i przypominają o obowiązku zasłaniania twarzy. Wyjątek stanowi spacer po lesie. Ministerstwo Zdrowia informuje na swoich stronach, że po lesie możemy spacerować bez maseczki.

Od dziś otwarte są parki, skwery i przede wszystkim lasy. To pierwszy etap luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Zamknięte pozostają place zabaw.

Jak informuje Michał Woś, Minister Środowiska, wybierając się do lasu, na leśnym parkingu musimy zasłaniać twarz, gdy jednak wejdziemy do lasu i będziemy już sami, możemy zdjąć maseczkę czy chustę.

REKLAMA

Lasy Państwowe przygotowały zalecenia dotyczące wypadów do lasu. Przede wszystkim, wciąż obowiązuje zasada izolacji. Dlatego do lasu powinniśmy wybierać się tylko z osobami, z którymi mieszkamy. Powinniśmy unikać miejsc, w których mogą gromadzić się ludzie. Zamknięte pozostają miejsca do biwakowania, wieże czy punkty widokowe. Na szlaku powinniśmy zachowywać dystans od innych osób, jeżeli widzimy, że ruch w danym miejscu jest duży, wybierzmy inny szlak – radzą leśnicy. Służby przypominają również, że zamknięte są schroniska i punkty gastronomiczne. Warto zatem mieć ze sobą prowiant.

Co z Karkonoszami? W piątek Karkonoski Park Narodowy informował, że szlaki będą zamknięte do końca majówki. Na portalach społecznościowych pojawiła się jednak informacja, że park, zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Środowiska, przygotowuje specjalne zasady udostępnienia tras. Jakie? Szczegóły KPN ma ogłosić jeszcze dziś.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 kwietnia 2020 08:14
`