Dodano: 24 września 2022 10:33

Paraliż komunikacyjny w centrum Świdnicy. Na kilka dni zamkną przejazd kolejowy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W Świdnicy na kilka dni zostanie sparaliżowany ruch samochodowy w centrum miasta. Wszystko z powodu remontu i zamknięcia na ten czas przejazdu kolejowego na ulicy Komunardów. Pomimo tego, że przejazd znajduje się w ścisłym centrum miasta, władze Świdnicy bardzo oszczędnie gospodarują informacjami na temat spodziewanych utrudnień i zmian w organizacji ruchu. Wiadomo na pewno, że przejście dla pieszych nie będzie zamknięte, a dla kierowców przygotowane zostaną objazdy.

Oznakowane zostało samo miejsce przejazdu kolejowego, jak i kluczowe przyległe ulice. Prosimy kierowców o ostrożność oraz żółte tablice, które wskażą kierunki objazdów. – informuje Magdalena Dzwonkowska z Urzędu Miasta w Świdnicy.

Jak wyjaśniają kolejarze, na przejeździe wykonywane będą prace związane z tak zwanym podbiciem torowiska, czyli ich regulację. Roboty wymagają demontażu nawierzchni drogowej i ułożenie szyn na odpowiedniej wysokości i płaszczyźnie.

REKLAMA

– Zapewni to sprawne i bezpieczne przejazdy pociągów, a prace zostaną wykonane na obu torach . Po ich zakończeniu możliwe będzie ponowne ułożenie płyt przejazdowych. – mówi Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK.

Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu pociągów najważniejsze prace związane z poprawą geometrii torów prowadzone będą w nocy z 24 na 25 września. Przejazd dla kierowców zamknięty będzie od 24 do 26 września.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także