PAP: Mężczyzna podejrzewany o zabójstwo 10-latki z Mrowiny zatrzymany

16 czerwca 2019 18:33. Policja i technicy pracujący w miejscu, gdzie odnaleziono 10-latkę z Mrowiny. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Polska Agencja Prasowa na twitterze poinformowała, że mężczyzna podejrzewany o zabójstwo 10-latki został zatrzymany. PAP powołuje się na źródło zbliżone do śledztwa. W rozmowie z naszym reporterem, Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej przyznał, że w tej chwili tych doniesień nie skomentuje. Natomiast RMF FM informuje o tym, że mężczyzna znał rodzinę dziewczynki i samą 10-latkę.

Prokuratura oficjalnie nie komentuje doniesień Polskiej Agencji Prasowej, ale przyznaje, że ani nie zaprzecza, ani nie potwierdza ustaleń agencji.

O zatrzymaniu mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo 10-latki z Mrowiny PAP poinformował między innymi na twitterze.

REKLAMA

 


 

Natomiast, jak informuje RMF FM, zatrzymany mężczyzna znał dziewczynkę, był związany z jej rodziną i mieszkał w okolicy.

Przypomnijmy, 10-latka zaginęła w czwartek. Po godzinie dwunastej wyszła ze szkoły, miała wrócić do oddalonego o kilkaset metrów domu. Nie dotarła tam jednak. Około godziny czternastej policję o zaginięciu dziewczynki zawiadomiła rodzina. Ruszyły poszukiwania, w które zaangażowano funkcjonariuszy, strażaków, rodzinę i mieszkańców. Około godziny osiemnastej, ciało 10-latki w okolicach Pożarzyska odnalazła przypadkowa osoba.

Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka zginęła od licznych ciosów nożem w szyję i klatkę piersiową. Dodatkowo, śledczy przyznali, że zebrane dowody pozwalają stwierdzić, że do morderstwa doszło na tle seksualnym. Na miejscu odnalezienia zwłok zabezpieczone liczne ślady biologiczne. Jakie? Dla dobra śledztwa prokuratura nie zdradzała tego. Nie informowano także jakiego narzędzia użył sprawca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 czerwca 2019 18:33
`