Dodano: 20 marca 2025 07:08
Pacjentka okradła współlokatorkę ze szpitalnej sali. Policja odzyskała skradzione pieniądze
Policja w Wałbrzychu odzyskała skradzioną gotówkę w wysokości ponad 1,3 tys. złotych i zatrzymała 38-letnią kobietę podejrzaną o kradzież. Incydent miał miejsce w szpitalu przy ul. Sokołowskiego, gdzie pokrzywdzona przebywała na leczeniu.
– Po tym jak 7 marca bm. pokrzywdzona opuściła szpital przy ul. Sokołowskiego udała się do Komisariatu Policji w Świebodzicach, ponieważ zauważyła, że z jej portfela zniknęło ponad 1,3 tys. złotych. Wtedy jeszcze nie była pewna, kto mógł dokonać kradzieży, ale wiedziała, że gotówka zniknęła podczas jej pobytu w placówce medycznej – informuje kom. Marcin Świeży.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Policjanci z powiatu świdnickiego przekazali sprawę wałbrzyskiej jednostce, która podjęła działania w celu ustalenia sprawcy.
– Podczas policyjnych działań wyszło na jaw, że za sprawą kradzieży stoi 38-latka, która w tym samym czasie przebywała na szpitalnym oddziale w jednym pokoju z pokrzywdzoną i to właśnie ona wykorzystała okazję, by dokonać kradzieży. Kobieta wpadła wczoraj około godziny 10:00 w ręce funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy w jednym z mieszkań przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Gotówki jeszcze nie wydała i dobrowolnie oddała ją mundurowym, którzy zabezpieczyli pieniądze do sprawy.
Podejrzana przyznała się do popełnienia przestępstwa. Teraz grozi jej kara pozbawienia wolności do pięciu lat. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Zobacz także
- Grzegorz Macko o rozłamie w PiS. Który z posłów regionu został przy Kaczyńskim, który poszedł za Morawieckim?
- W Jedlinie-Zdroju powstanie kawiarnia społeczna. Polska Fundacja Aktywnego Rozwoju i firma Coloseum Pro łączą siły, by przywrócić blask historycznemu miejscu
- Filharmonia Sudecka ogłasza program na 49. sezon artystyczny. Sporo nowości i przedsmak jubileuszowego sezonu
- Rycerze wracają pod ruiny zamku Cisy. Już w ten weekend piknik średniowieczny
- Srebrna Góra. Więcej pracy przy projekcie UNESCO
- Marcninowice. Remont DK35 – będą utrudnienia
Najczęściej czytane
Zamiast jednego, dwa lewoskręty na Wieniawskiego. Nowa organizacja i lekkie zamieszanie
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Wałbrzyski Nikiszowiec. Czy malowniczy kwartał Wałbrzycha ma szanse na rewitalizację?
Świdnica. Petycja w sprawie połączenia Świdnicy z Wałbrzychem drogą dla rowerów
Wałbrzych. Ulica Beethovena jak nowa

