Otwarte hotele i instytucje kultury? Jutro kolejne decyzje rządu

28 kwietnia 2020 16:03. Kontrola policyjna na ulicy Wrocławskiej / Armii Krajowej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Jutro poznamy datę i zakres drugiego etapy zdejmowania restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Zgodnie z przedstawionym ponad tydzień temu czterema etapami luzowania obostrzeń, obecnie mogłoby dojść do otwarcia hoteli, niektórych instytucji kulturalnych i zamkniętych w weekendy sklepów budowlanych. Choć niewykluczone, że rząd zdecyduje się na  szerszy zakres luzowania obostrzeń.

Decyzje zapadły na dzisiejszym spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jutro na specjalnej konferencji prasowej ma poinformować o nich premier Mateusz Morawiecki. Mamy poznać nie tylko zakres zdejmowanych obostrzeń, ale także nowe zasady sanitarne.

Przypomnijmy, w drugim etapie miały być otwarte hotele i miejsca noclegowe, choć obowiązywałby w nich ścisły reżim sanitarny. Ponownie w weekend mogły by pracować sklepy budowlane. Wznowiona została by także działalność muzeów, bibliotek czy galerii sztuki.

REKLAMA

Jeżeli rząd ogłosi wprowadzanie drugiego etapu luzowania obostrzeń, to można się spodziewać, że zmiany zaczną obowiązywać już po tegorocznej majówce.

Otwarcie restauracji, galerii handlowych, zakładów fryzjerskich czy salonów kosmetycznych to dopiero trzeci etap luzowania obostrzeń. Niewykluczone jednak, że niektóre jego elementy zostaną przyspieszone i szczegóły poznamy już jutro.

O decyzjach rządu na bieżąco będziemy informować na dziennik.walbrzych.pl.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 kwietnia 2020 16:03
`