Otwarcie ulicy Konopnickiej? Prezydent mówi: – To decyzja Budimexu

13 stycznia 2022 10:05. Plac Grunwaldzki. Wylewanie asfaltu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ulica Marii Konopnickiej pozostanie zamknięta do czasu położenia na niej warstwy ścieralnej – powiedział podczas czatu internetowego z mieszkańcami prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. To odpowiedź na pytanie  jednego z mieszkańców. Jego zdaniem wielomiesięczne zamknięcie ulicy to ogromne straty małych przedsiębiorców, prowadzących tam i na ulicy Nowy Świat działalność gospodarczą.

Kilkudziesięciometrowy wjazd z ulicy Wysockiego w Konopnickiej został wyremontowany w ramach przebudowy skrzyżowania ulic Kolejowej i Wysockiego. Teoretycznie gotowy doo użytku pozostaje zamknięty. Jak mówi prezydent – kluczowe jest słowo teoretycznie:

– Budimex, wykonawca nie chce się na to zgodzić, twierdząc, że kanalizacja, włazy, które są tam umieszczone, przy intensywnym jeżdżeniu ulegną zniszczeniu. I dopiero położenie warstwy ścieralnej, a to może być wykonalne przy wyższych temperaturach, czyli koniec lutego, początek marca. – odpowiedział prezydent Roman Szełemej, wskazując właśnie Budimex jako podmiot odpowiedzialny za zamknięcie krótkiego, kilkudziesięciometrowego odcinka ulicy.

REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że sklepikarze i usługodawcy z okolic Konopnickiej i Nowego Świata będą musieli się uzbroić w cierpliwość.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 stycznia 2022 10:05
`