Oszustwo na 14. emeryturę. ZUS ostrzega!

30 września 2021 09:42. Oszustwo na 14. emeryturę. ZUS ostrzega! fot. pixabay.com

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Tymczasem „czternastkę” urząd wypłaca z urzędu! Nie trzeba składać żadnych wniosków.

Dotarła do nas informacja od klientki, że ktoś do niej zatelefonował i podając się za pracownika ZUS oferował pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Ta osobo próbowała nakłonić emerytkę do podania swoich danych osobowych – ostrzega Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że jego pracownicy nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury, nie oferują pomocy przy wypełnianiu wniosków, bo takich nie trzeba wypełniać. „Czternastka” zostanie wypłacona z urzędu wraz z listopadową emeryturą.

REKLAMA

Oszuści, którzy telefonują do naszych klientów i podają się za pracowników ZUS, liczą na zaufanie seniorów i chcą w ten sposób wyłudzić ich dane osobowe – przestrzega Kowalska-Matis.

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00. O każdej próbie oszustwa należy również niezwłocznie powiadomić policję.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 września 2021 09:42
`