Dodano: 7 stycznia 2024 11:39

Oszust wyłudzający pieniądze metoda ,,na wnuczka”zatrzymany. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Policjanci kryminalni z Wałbrzycha zatrzymali 54-letniego mieszkańca Szczecina, który w listopadzie 2023 roku, oszukał 86-letnią mieszkankę naszego miasta. Kobieta straciła 45 tysięcy złotych. Policjanci ustalili również, że mężczyzna kierował zorganizowaną grupą przestępczą. Grozi mu 10 lat więzienia.

Wałbrzyscy policjanci zaczęli pracować nad sprawą, po tym, jak 14 listopada doszło do wyłudzenia sporej sumy pieniędzy — bo aż 45 tysięcy złotych — od 86-letniej mieszkanki Wałbrzycha. Tego dnia mieszkanka naszego miasta odebrała telefon od fałszywego policjanta, który poinformował ją, że wnuczek spowodował wypadek komunikacyjny i musi przekazać mundurowym sporą kwotę pieniędzy, by członek jej rodziny nie trafił do więzienia. Niestety seniorka przekazała oszustom sporą ilość gotówki. Dopiero po jakimś czasie zorientowała się, że działanie ma charakter przestępczy i powiadomiła o wszystkim Policję. Wnikliwie przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów czynności operacyjne i procesowe pozwoliły na ustalenie tożsamości mężczyzny, który był mózgiem grupy przestępczej – mówi kom. Marcin Świeży.

Zarzuty postawione mężczyźnie obejmują oszustwo dokonane na terenie naszego miasta. Udowodniono mu  również oszustwo na terenie Lęborka, na kwotę 100 tys. złotych oraz usiłowanie oszustwa w Sianowicach. Dodatkowo 54-latkowi, oprócz kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się oszustwami metodą „na wnuczka”, udowodniono również posiadanie narkotyków.

REKLAMA

W minioną środę na terenie Szczecina funkcjonariusze z Wydziały Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 54-latka, który kierował całym procederem. Mundurowi ujawnili w miejscu zamieszkania mężczyzny również między innymi niewielkie ilości narkotyków w postaci marihuany, gotówkę, złotą biżuterię oraz monety, kilka telefonów, karty SIM oraz starą książkę telefoniczną – informuje kom. Marcin Świeży

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Wałbrzychu nałożył na podejrzanego areszt na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Policja informuje, że działania w tej sprawie nadal trwają i mogą prowadzić do dalszych zatrzymań.

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także