Oszuści znów zaatakowali w Wałbrzychu! Kolejny senior stracił 50 tysięcy złotych

8 marca 2023 13:09. Oszuści znów zaatakowali w Wałbrzychu! Kolejny senior stracił 50 tysięcy złotych

Oszuści podający się za policjantów i pracowników poczty wciąż dzwonią do seniorów – ostrzega Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. Tylko wczoraj zadzwonili do dwóch osób. Niestety, w jednym przypadku kobieta zmanipulowana przez oszustów straciła 50 tysięcy złotych.

To kolejny taki atak w ciągu kilku dni. Wcześniej policja informowała o 81-latce, która straciła 50 tysięcy złotych i o 79-latce, która wyrzuciła przez okno 18 tysięcy złotych.

Dziś mundurowi informują o kolejnej ofierze oszustów. Przestępcy zaatakowali wczoraj.

REKLAMA

Pierwszy telefon został wykonany około godziny 16:00 do 70-letniego mieszkańca dzielnicy Nowe Miasto. W tym przypadku senior był czujny i nie dał się zamanipulować. Dzięki temu pokrzyżował plany oszustom i uchronili swoje pieniądze. Niestety tej czujności zabrakło 79-letniej wałbrzyszance, która wyrzuciła przez okno kartę bankomatową wraz z pinem myśląc, że w ten sposób chroni swoje oszczędności. Oszuści posługując się jej kartą wykonali kilka wypłat z bankomatu. Mieszkanka Piaskowej Góry w ten sposób straciła 50 tys. złotych – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Policjanci apelują do seniorów o czujność i ostrożność!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 marca 2023 13:09
`