Oszuści znów zaatakowali. Seniorka z Podzamcza straciła 30 tysięcy złotych

24 maja 2023 08:56. Oszuści znów zaatakowali w Wałbrzychu! Kolejny senior stracił 50 tysięcy złotych

Od ponad dwóch miesięcy na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego policjanci nie odnotowywali oszustw metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. W poniedziałek to się zmieniło. Oszuści ponownie zaatakowali. Tym razem ich ofiarą padła 86-letnia mieszkanka Podzamcza.

Oszuści zadzwonili do mieszkanki Wałbrzycha, twierdząc, że są policjantami i chcą zatrzymać na gorącym uczynku złodziei okradających konta bankowe seniorów. Namówili mieszkankę Podzamcza do przekazania gotówki.

Do seniorki chwilę po wykonanym telefonie przyszły dwie nieznane jej osoby – kobieta i mężczyzna, którzy mieli być policjantami. 69-latka przekazała im pieniądze w kwocie 30 tysięcy złotych – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Kobieta dopiero po pewnym czasie zorientowała się, że padła ofiarą oszustów.

Pamiętajmy!

Informujmy osoby starsze, aby nie wypłacały gotówki, jeżeli mają jakiekolwiek podejrzenie, że po drugiej stronie słuchawki mogą kryć się oszuści.

Tylko świadomość, w jaki sposób działają sprawcy, może uchronić osoby starsze przed utratą swoich oszczędności.

Nie zostawiajmy starszych osób samych z tym problem. Rozmawiajmy na tego typu tematy i informujmy ich o podobnych sytuacjach, o których wcześniej słyszeliśmy lub czytaliśmy.

Oszuści są bezwzględni, dlatego bardzo ważne, aby przy każdym tego typu podejrzanym telefonie od razu zgłosić zaistniałą sytuację pod numer alarmowy 112 i zastosować się do poleceń dyżurnego jednostki.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 maja 2023 08:56
`