Oszuści znów atakują! Seniorzy z naszego regionu stracili kilkadziesiąt tysięcy!

22 września 2023 07:34. Oszuści znów zaatakowali w Wałbrzychu! Kolejny senior stracił 50 tysięcy złotych

Tematy: 


Oszuści działający pod legendą bezwzględnie wykorzystują wrażliwość i ufność osób starszych, chcąc wyłudzić od nich pieniądze – po raz kolejny przypomina wałbrzyska policja. Niestety i w tym tygodniu do policji trafiły kolejne zgłoszenia dotyczące tego rodzaju przestępstw. W pierwszym przypadku mieszkankę Wałbrzycha oszukano metodą „na córkę”, w drugim przypadku mieszkańca powiatu wałbrzyskiego metodą „na pracownika banku”.

– Metod działania oszustów jest wiele, cel tylko jeden – skłonić do przekazania pieniędzy. Niestety przekonało się o tym dwoje seniorów, którzy stracili po rozmowie z przestępcami łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych – informuje policja.

W środę do 72-letniej mieszkanki Wałbrzycha zadzwoniła kobieta, która podała się za jej córkę i powiedziała, że spowodowała wypadek. Oszustka podszywająca się pod córkę tłumaczyła, że grozi jej więzienie i potrzebuje pieniędzy. Te seniorka miała przekazać adwokatowi, który miał przyjechać do domu 72-latki. Kobieta uwierzyła w całą historię i gdy do jej drzwi zapukał oszust, przekazała mu 57 tysięcy złotych.

REKLAMA

W drugim przypadku 68-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego odebrał połączenie od osoby, która podawała się za pracownika banku. Rozmówca przekonywał, że pieniądze na koncie są zagrożone i trzeba szybko działać, by je wypłacić.

Oszust poinformował, iż skontaktuje się z nim pracownik z działu bezpieczeństwa. Po chwili senior odebrał telefon od rzekomego pracownika z tego działu, który polecił, aby ten podał wszystkie dane do logowania, a następnie zatwierdził trzy przelewy. Pokrzywdzony podał oszustowi kody autoryzujące, a ten dodał, że pieniądze do 10 minut wrócą na jego konto. Niestety tak się nie stało. 68-latek w wyniku działania oszustów stracił blisko 15 tysięcy złotych – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 września 2023 07:34
`