Dodano: 25 marca 2020 10:50

Oszuści podszywają się pod żołnierzy WOT i tak próbują wyłudzić pieniądze. Ważne ostrzeżenie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W ramach walki z epidemią koronawirusa żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają kombatantom i seniorom, którzy nie chcą w tej chwili wychodzić z domów. Operacja nosi kryptonim „Odporna wiosna”. Żołnierze WOT robią zakupy i dostarczają leki. Ten fakt postanowili wykorzystać oszuści, dlatego warto pamiętać, że żołnierz WOT nie może brać pieniędzy od osób, które nie są w systemie pomocowym i nie są pod opieką brygady Obrony Terytorialnej.

Do takich sytuacji doszło między innymi na Górnym Śląsku. Oszust zadzwonił do starszej osoby prosząc o pieniądze, za które rzekomo miał zrobić zakupy. Kobieta na szczęście zorientowała się, że chodzi o wyłudzenie i skontaktowała się z koordynatorem w brygadzie Obrony Terytorialnej. Żołnierze nie mają wątpliwości, że do podobnych prób może dochodzić w całej Polsce.

Wszyscy kombatanci, którzy są pod  opieką 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej wiedzą, że tylko ja  i mjr. Paweł Madej możemy  kontaktować się z nimi w sprawach związanych z zakupami i dostarczeniem żywności — mówi kpt. Renata Mycio, Oficer Prasowy w 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

REKLAMA

WOT podjął już decyzje, które mają chronić seniorów przed oszustami. Osoby, którym udzielana jest pomoc podzielono na dwie grupy. Pierwsza to kombatanci i seniorzy objęci bezpośrednią opieką koordynatora brygady. Dla tej grupy jest możliwość robienia zakupów, a seniorzy dostali instrukcje jak wygląda współpraca.

Druga grupa to osoby pod opieką Ośrodków Pomocy Społecznej i Caritasu. Tu trafiają paczki żywnościowe z banków żywności. Od tej grupy żołnierze w żadnej sytuacji nie biorą pieniędzy na zakupy. Do seniorów mają trafić także specjalne ulotki, w których żołnierze informują jak nie paść ofiarą oszusta.

fot. użyczone / materiały prasowe WOT

fot. użyczone / materiały prasowe WOT

fot. użyczone / materiały prasowe WOT

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także