Oszukał seniorów z Bydgoszczy i Torunia na blisko 400 tysięcy. Wpadł w Wałbrzychu!

15 marca 2023 07:42. fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Policja zatrzymała 19-latka podejrzanego o oszustwa. To wspólna akcja mundurowych z Bydgoszczy i Wałbrzycha. Młody mężczyzna wykorzystywał metodę „na policjanta”. Odgrywał rolę odbierającego pieniądze. Oszukiwał w województwie kujawsko-pomorskim, ale ostatecznie zatrzymany został w jednej z galerii handlowych w Wałbrzychu.

Wszystko zaczęło się od zdarzeń, które miały miejsce na terenie Bydgoszczy i Torunia. Sprawcy wykorzystując metodę oszustwa na policjanta nakłonili starsze osoby do przekazania pieniędzy. Ofiary tych przestępstw, tak mocno wierzyły rozmówcy w rzekomo prowadzoną akcję przeciwko szajce złodziei, że nawet dali się nakłonić w jednym przypadku do wyrzucenia pieniędzy przez okno. W wyniku przestępczego działania starty oszacowano na blisko 400 tysięcy złotych. Można powiedzieć, że były to oszczędności życia pokrzywdzonych. Niestety sprawcy takich przestępstw są bezwzględni – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Podejrzanym w sprawie okazał się 19-letni mieszkaniec Wrocławia, który odbierał pieniądze.

REKLAMA

Mundurowi ustalili dodatkowo, że 19-latek jest w Wałbrzychu i tu doszło do jego zatrzymania na terenie jednej z galerii handlowych. Młody mężczyzna, jak informuje policja, nie krył zaskoczenia tym faktem.

Po zatrzymanego przyjechali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Mężczyzna został dowieziony do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, gdzie śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu cztery zarzuty dotyczące oszustw. Trzy zarzuty dotyczyły oszustw dokonanych na terenie Bydgoszczy, gdzie w styczniu i lutym podejrzany odebrał od pokrzywdzonych łącznie ponad 260 tysięcy złotych. Natomiast na początku marca, spod okna, zabrał ponad 110 tysięcy złotych – informuje wałbrzyska policja.

19-latek trafił do aresztu. Decyzją sądu spędzi tam trzy najbliższe miesiące. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 marca 2023 07:42
`