Dodano: 17 lipca 2020 18:57

Oświetlenie ulic o godzinę dłużej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Już nie o północy, a o godzinie 1 w nocy wyłączane  będzie oświetlenie uliczne w Wałbrzychu. O takiej decyzji poinformował dziś prezydent Wałbrzycha. Jak powiedział  w filmie zamieszczonym na Facebooku Roman Szełemej, to ukłon w stronę osób powracających późno z pracy i pasażerów ostatnich pociągów przyjeżdżających do Wałbrzycha z Wrocławia i Jeleniej Góry:

– Przyjeżdża bardzo wiele osób, jak mi to raportowano, do Wałbrzycha ostatnim pociągiem, kończy się II zmiana, o 4 już robi się jasno, wielu mieszkańców gdzieś jeszcze zmierza. Wydłużamy więc od nocy z niedzieli na poniedziałek oświetlenie ulic w Wałbrzychu od 4 rano do 1 w nocy.

Przypomnijmy. W połowie kwietnia prezydent Roman Szełemej wprowadził czasowe ograniczenie oświetlenia ulicznego. Powodem restrykcji miały być oszczędności. Według wyliczeń urzędników miesięcznie można było oszczędzić w ten sposób nawet 80 tysięcy złotych. Pieniądze te w pewnym stopniu rekompensować miały wydatki, jakie ponosi miasto w związku z walką z COVID-19.

REKLAMA

fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także