Ostrzeżenie meteo drugiego stopnia! W Wałbrzychu i okolicy sypnie śniegiem

14 kwietnia 2021 18:19. Pługo-piaskarka. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Przed opadami śniegu, miejscami może spaść od 10 do 20 centymetrów białego puchu, a w górach nawet 30 centymetrów ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali.

Ostrzeżenie obowiązuje od jutra od godziny dziewiątej do piątku, do godziny dziewiątej. Opadów śniegu powinniśmy się zatem spodziewać jutro w ciągu dnia i w nocy z czwartku na piątek.

Prognozowane są opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 20 cm, a na obszarach powyżej 500 m n.p.m. miejscami o 30 cm – ostrzega IMGW.

REKLAMA

To ostrzeżenie dotyczy Wałbrzycha, powiatów wałbrzyskiego, kamiennogórskiego i kłodzkiego.

Nieco większy zasięg ma obowiązujące równoległe ostrzeżenie dotyczące oblodzenia na drogach. Synoptycy mówią o niebezpiecznych zjawiskach, które na drogach mogą pojawić się dziś w nocy.

Prognozuje się lokalnie zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodującego ich oblodzenie. Temperatura minimalna miejscami około – 3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C – ostrzega IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem dotyczy Wałbrzycha, powiatów wałbrzyskiego, świdnickiego, kamiennogórskiego, dzierżoniowskiego czy kłodzkiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 kwietnia 2021 18:19
`