Dodano: 26 września 2019 20:28

Ostrzelali inny samochód? Autem, w którym znaleziono broń kierowała 18-latka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Kilka dni temu policjanci z Polanicy Zdroju zatrzymali do kontroli samochód, w którym, jak podejrzewali, mogą znajdować się osoby, mające związek z ostrzelaniem busa. W samochodzie znaleziono broń.

Jak informuje policja, samochód został ostrzelany prawdopodobnie z pistoletu pneumatycznego w miejscowości Lewin Kłodzki Mercedes Sprinter. Samochodem kierował 47-latek z powiatu Dzierżoniowskiego. W aucie uszkodzona została warta blisko 1300 złotych przednia szyba.

W zatrzymanym do kontroli BMW, którym kierowała 18-latka z powiatu kłodzkiego znaleziono, jak informuje policja pistolet kal. 9×19 mm Bersa S.A. Ramos MEJIA Argentina oraz dwa pudełeczka ze śrutem stalowym, pojemnik gazowy do pistoletu ze sprężonym powietrzem oraz nóż. Policja zatrzymała pasażerów auta, dwóch mężczyzn Mikołaja S. i Bartosza D..

REKLAMA

Z ustaleń policji wynika, że mają związek nie tylko z uszkodzeniem Mercedesa, ale także napadli na kierowcę osobowego Rovera w połowie września w miejscowości Chocieszów. Ofiara straciła telefon, a napastnicy uszkodzili także samochód.

Okoliczności obu spraw wciąż są wyjaśniane.

fot. użyczone / KPP w Kłodzku

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także