Ostro na sesji Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju. Burmistrz Fedoruk zarzuca Annie Żabskiej kłamstwo

30 marca 2022 11:50. Infografika. Screen YT – Sesja on-line Rady Miasta w Szczawnie-Zdroju.

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

– Pani prezes Anna Żabska skłamała. Chcę, żeby to wybrzmiało i chcę, żebyście Państwo to jednoznacznie wiedzieli. – powiedział wprost do radnych burmistrz Marek Fedoruk podczas ostatniej, burzliwej sesji Rady Miasta. Do ostrej dyskusji i wymiany zdań doszło podczas dyskusji na temat przyjęcia lub odrzucenia zaproponowanej przez Lokalną Organizację Turystyczną podwyżki składki z 3 do aż 30 tysięcy złotych. 

Propozycję podwyższenia składki o 1000% wniesiono uchwałą zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej dla wszystkich gmin będącej jej członkami. Niemal natychmiast odrzuciły ją Stare Bogaczowice, które zdecydowały się wystąpić z organizacji. Podobną decyzję rozważali też radni ze Szczawna. 

Ideę podwyższenia składki tłumaczyła radnym prezes LOT Anna Żabska podkreślając, że podwyżka składki była omawiana na posiedzeniu organizacji i że ma być to jednorazowy wydatek służący zgromadzeniu funduszy na wkład własny, niezbędny do realizacji dwóch turystycznych projektów polsko-czeskich. Informacja o tym miała być podana do wiadomości członków organizacji oraz wysłana do każdej z gmin należącej do LOT. 

REKLAMA

Tymczasem w końcowej uchwale podjętej przez zarząd LOT informacji o jednorazowości gigantycznej wręcz składki nie ma. I to właśnie brak tej informacji stał się kością niezgody pomiędzy burmistrzem Markiem Fedorukiem a prezes LOT Anną Żabską. 

– Pani prezes Anna Żabska skłamała, mówiąc, że uchwała jest jednorazowa. Chcę, żeby to wybrzmiało i chcę, żebyście Państwo to jednoznacznie wiedzieli. Powiedziała to… powiedziano to kilkakrotnie, że jest to uchwała jednorazowa. Jest to nieprawda. Uchwała jest jednoznaczna. Od tego roku ma być co rocznie po 30 tysięcy złotych. Tego nie powinno się taić, nie powinno się tak mowić, powinno się mowić jaka jest prawda. – powiedział burmistrz Fedoruk

Pomiędzy burmistrzem a prezes LOT doszło do gwałtownej wymiany zdań. Ostatecznie decyzję w sprawie przyjęcia składki lub wystąpienia Szczawna-Zdroju z LOT przełożono na kolejne posiedzenie Rady Miasta.

Według naszych ustaleń z Lokalnej Organizacji Turystycznej po otrzymaniu informacji o podwyżce składki wystąpiły Stare Bogaczowice, a podobną decyzję rozważa Szczawno-Zdrój.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 marca 2022 11:50
`