Dodano: 11 stycznia 2022 10:23

Ostra reakcja posłanek na wyjaśnienia Urzędu Marszałkowskiego w sprawie szpitala. Będzie doniesienie do prokuratury?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Parlamentarzystki PO – senator Agnieszka Kołaczacz-Leszczyńska i posłanka Izabela Mrzygłocka w mocnych słowach skomentowały odpowiedź Urzędu Marszałkowskiego na wysłany przez nie szereg pytań dotyczących sytuacji w wałbrzyskim Specjalistycznym Szpitalu im. Sokołowskiego. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego odpowiedział na pytania dotyczące funkcjonowania placówki kilkanaście dni temu. – Jesteśmy wysoko niezadowolone z tego,  co nam odpisano – odpowiadają zapytane o treść odpowiedzi.

Na początku grudnia ubiegłego roku senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i posłanka Izabela Mrzygłocka zwróciły się do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą odpowiedź na szereg pytań dotyczących  funkcjonowania wałbrzyskiego szpitala. Obie parlamentarzystki uważają, że odpowiedź, którą otrzymały nie tylko nie wyjaśnia niczego – budzi w nich kolejne  zastrzeżenia:

– Te odpowiedzi są niepełne, te odpowiedzi są, przepraszam, trochę na odczep się, mogę powiedzieć również o tym, że prawdopodobnie jest poświadczenie nieprawdy, bo z zakresie osób, które dyżurowały w poszczególnych dniach, o które pytaliśmy, okazało się, że są lekarze, którzy prawdopodobnie od kilku miesięcy nie pracują w szpitalu – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem senator Agnieszka Kołacza-Leszczyńska.

REKLAMA

Parlamentarzystki zapowiedziały zadawanie dalszych pytań dotyczących  nie tylko bieżącej działalności szpitala ale również mające wyjaśnić budzącą ich wątpliwości część  bieżącej odpowiedzi Urzędu. Nie wykluczają zawiadomienia prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

– Dostałyśmy odpowiedź, która  tak jak zawsze jest odpowiedzią „dookoła”, natomiast konkretów tam  nie ma i dlatego będą przez nas podejmowane kolejne kroki. Jak już będzie przygotowane pismo na pewno będzie informacja. W tym piśmie jest odpowiedź, że te nieprawidłowości rzeczywiście były. 

Przypomnijmy, że wątpliwości co do funkcjonowania wałbrzyskiego szpitala wzbudził list podpisany przez pracujących tam lekarzy, w którym poinformowali o, ich zdaniem, rażących nieprawidłowościach w pracy placówki. W listopadzie list trafił na biurka dyrekcji szpitala, Marszałka Województwa oraz MInistra Zdrowia.

Senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska oraz posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka. Fot. Jacek Zych

Infografika / List lekarzy do władz / Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także