Organizujcie zajęcia wyrównawcze by nadrobić zaległości z protestu – apeluje Dolnośląski Kurator Oświaty

29 kwietnia 2019 11:56. Dolnośląski Kurator Oświaty, Roman Kowalczyk. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Apel o organizację zajęć wyrównawczych przesłał do dyrektorów dolnośląskich szkół Dolnośląski Kurator Oświaty. Roman Kowalczyk pisze o tym, że takie zajęcia dla uczniów powinny być dobrowolne, a dla nauczycieli – płatne.

Apel to efekt troski o rzetelną i pełną realizację podstawy programowej – pisze w swoim piśmie kurator. Zajęcia wyrównawcze były by dla uczniów dobrowolne, a dla nauczycieli płatne. Miały by się odbywać poza lekcjami. Zdaniem kuratora, po trzytygodniowym proteście, wielu z uczniów zapewne chętnie wzięła by w nich udział.

Zdaniem kuratora na zapłatę dla nauczycieli mogły by być przeznaczone pieniądze, które pozostaną w budżecie samorządów w związku z niewypłacaniem poborów dla pedagogów za okres strajku. Przypomnijmy, zgodnie z przepisami, jak informuje kuratorium, nauczyciele, którzy strajkowali nie mogą otrzymać wynagrodzenia za okres, w którym uczestniczyli w proteście.

REKLAMA

Taki sam apel trafił także do dolnośląskich samorządowców. Dodajmy, protest nauczycieli został oficjalnie zawieszony w sobotę. Dziś uczniowie wrócili do szkół, w większości zajęcia odbywają się zgodnie z planem. Zwoływane są także rady pedagogiczne, na których klasyfikowani są tegoroczni maturzyści.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 kwietnia 2019 11:56
`