Organizatorka protestów o prawa kobiet, aptekarz, była wójt Podgórzyna czy bizneswoman z Wałbrzycha. Lewica Razem odsłania karty w wyborach do PE

15 kwietnia 2019 19:51. Anna Stabrowska, Partia Razem. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Kandydatów Lewicy Razem z okręgu dolnośląsko-opolskiego do Parlamentu Europejskiego zaprezentował we Wrocławiu Adrian Zandberg, współzałożyciel partii Razem. Na liście znalazło się miejsce dla kandydatki z Wałbrzycha. To właścicielka firmy, Anna Stabrowska.

Jutro ma być zarejestrowany komitet Lewicy Razem, dziś poznaliśmy oficjalnie nazwiska dziesięciu kandydatów. Jak przekonywał we Wrocławiu Adrian Zandberg, na liście znaleźli się działacze, eksperci, ludzie, którzy od lat zajmują się najważniejszymi sprawami – zdrowiem, rynkiem pracy czy edukacją.

Z pierwszego miejsca na liście startuje Marcelina Zawisza, jedna z liderek partii Razem, która mieszka obecnie… w Warszawie. Drugą pozycję otrzymał Jerzy Przystajko, aptekarz z Opola, który jak informują działacze, jest ekspertem od polityki zdrowotnej. Na trzecim miejscu znalazła się była wójt Podgórzyna, Jolanta Piwcewicz. Na siódmej pozycji na liście jest wałbrzyszanka, Anna Stabrowska, na co dzień przedsiębiorca i organizatorka licznych lokalnych inicjatyw i protestów – informują działacze Razem.

REKLAMA

Niższe czynsze, wyższe płace i bezpłatne leki na receptę to nasze priorytety w Parlamencie Europejskim. W Europie panują ogromne nierówności pod względem cen i dostępności mieszkań. Mieszkańcy Berlina czy Wiednia mają możliwość korzystania z zasobu miejskiego i budownictwa społecznego. Tymczasem Polki i Polacy biorą kredyty na 30 lat i codziennie martwią się, czy i kiedy go spłacą. Unia Europejska, podobnie jak stworzyła program dopłat dla rolnictwa, powinna także uruchomić europejski program budowy mieszkań – powiedziała Marcelina Zawisza podczas wrocławskiej konferencji.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 kwietnia 2019 19:51
`