Dodano: 9 marca 2024 10:55
Opony, części samochodowe, nawet zamrażarki sklepowe. „Czysty Wałbrzych” ogarnął kolejne dzikie wysypisko
Tematy: czysty wałbrzych konrad pełczyński paweł siodłak
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
Opony, części samochodowe, śmieci. Członkowie Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych zmierzyli się z kolejny już w tym roku dzikim wysypiskiem śmieci. Sprzątamy jedno – pojawiają się inne – mówią aktywiści
– Wspólnie ze strażnikami miejskimi i pracownikami technicznymi urzędu miasta posprzątaliśmy teren po byłej ubojni. Zbieraliśmy mnóstwo opon i części samochodowych, ale nie wszystkie śmieci trafiły tam, gdzie powinny – do PSZOK. Niestety, odpady samochodowe musieliśmy zostawić na miejscu, bo PSZOK przyjmuje ich nie przyjmuje – powiedział naszej reporterce Paweł Siodłak ze Stowarzyszenia czysty Wałbrzych.
Odpady mogły pochodzić z zakładu samochodowego. Były tam opony i części samochodowe, takie jak zderzaki czy deski rozdzielcze. Niestety nie wszystko zostało usunięte.
– Udało nam się jednak zebrać 40 opon, 4 zamrażarki sklepowe oraz 10 worków 120-litrowych z odpadami komunalnymi. Dziękujemy Straży Miejskiej i dzielnicowemu za zaangażowanie – mówi Konrad Pełczyński.
Działania stowarzyszenia pokazują, jak duży problem ma Wałbrzych z nielegalnymi wysypiskami. Od momentu założenia w 2020 roku Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych, współpracując z innymi organizacjami i pojedynczymi wolontariuszami, zebrało ponad 60 ton śmieci, przede wszystkim z terenu Wałbrzycha.

Zobacz także
- Wałbrzych zyskuje nową markę! Ultima Auto otwiera salon MG!
- Szczawno-Zdrój. Muszla koncertowa do remontu
- Wałbrzych. Inwestycja za pięćset milionów Euro
- To nowa rzeczniczka prasowa Wałbrzycha. Jej poprzedniczka została prezesem Aqua-Zdroju
- Mieszkańcy Świdnicy zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka od września
- Wałbrzych chciał kupić 14 autobusów wodorowych. Przetarg unieważniono
Najczęściej czytane
Sytuacja trudna do zaakceptowania. Władze Wałbrzycha komentują sprawę hospicjum
Ponad 90 tysięcy odwiedzających i 600 tysięcy złotych przychodu. Wieża widokowa w Parku Sobieskiego kończy rok działalności
Głuszyca ma wody termalne, ale bez szans na kąpieliska. Miasto rozważa inne wykorzystanie odwiertu
Wałbrzych. Inwestycja za pięćset milionów Euro
Renata Wierzbicka nie chce być prezesem hospicjum. Pozostanie jednak w zarządzie