Okradziono właściciela kantoru w Kamiennej Górze. Złodziejami okazali się Gruzini

24 czerwca 2021 09:43. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Do napadu z włamaniem na właściciela kamiennogórskiego kantoru miało dojść w miniony wtorek – informuje serwis Relacje Regionalne. Po napadzie policjanci zorganizowali obławę.

O napadzie policję zawiadomił właściciel kantoru, któremu wybito szybę w samochodzie i skradziono teczkę z komputerem i gotówką. Zgłoszenie mówiło o trzech mężczyznach, którzy po kradzieży mieli uciec.

Uciekający pojazd dostrzegli lubawscy policjanci w Chełmsku Śląskim i podjęli pościg. W miejscowości Krzeszów drugi patrol zablokował drogę – informują Relacje Regionalne.

REKLAMA

W pewnym momencie auto zatrzymało się. Jeden z mężczyzn próbował uciekać pieszo.  Bezskutecznie.

W tym samym czasie kierowca uciekającego auta ponownie próbował odjechać, zahaczając jednego z policjantów. Funkcjonariusz został lekko poturbowany.

Złodzieje wznowili ucieczkę w kierunku Mieroszowa. Do pościgu dołączyli funkcjonariusz z Kamiennej Góry. W Boguszowie-Gorcach ustawiono blokadę, którą sprawcy ominęli. Dopiero w Mieroszowie udało się powstrzymać dalszą ucieczkę.

Jak informuje portal Relacje Regionalne, złodziejami okazali się obywatele Gruzji. W czasie pościgu uszkodzono dwa radiowozy.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 czerwca 2021 09:43
`