Okradł jubilera w Niemczech. Wpadł w Polsce, bo przechodził w niedozwolonym miejscu

1 lipca 2019 12:41. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Przypadkowe zatrzymanie okazało się ogromnym sukcesem. Policjanci z wałbrzyskiej drogówki zatrzymali 26-latka, który przechodził jezdnię w niedozwolonym miejscu. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, między innymi za włamanie do jubilera w Niemczech.

Wczoraj policjanci z Wałbrzycha zauważyli pieszego, który przeszedł jezdnię w niedozwolonym miejscu. Funkcjonariusze rozpoczęli interwencję, po sprawdzeniu danych 26-latka w policyjnej bazie okazało się, że mieszkaniec Wałbrzycha jest poszukiwany przez Interpol i jest wystawiony na niego Europejski Nakaz Aresztowania, wystawiony przez służby w Niemczech.

U naszych zachodnich sąsiadów mężczyzna jest poszukiwany w związku z kilkoma przestępstwami, to między innymi włamanie do sklepu jubilerskiego. Straty oszacowano na blisko 140 tysięcy euro.

REKLAMA

26-latek trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś zostanie prawdopodobnie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 lipca 2019 12:41
`