Okradali samochody. Ostatecznie trafili w ręce policji

16 sierpnia 2017 09:50. Fotografia archiwum. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dwaj młodzi wałbrzyszanie dokonywali kradzieży z włamaniami do samochodów na terenie miasta. W końcu zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Policyjny nos nie zawiódł funkcjonariuszy ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Teraz obaj sprawcy staną przed sądem.

Nocą 11 sierpnia 2017 roku policjanci patrolowali dzielnicę Śródmieście w Wałbrzychu. Około godziny 4:00 widząc dwóch mężczyzn z duża ilością przedmiotów postanowili sprawdzić, czy rzeczy te nie pochodzą z przestępstwa. Mundurowi w trakcie czynności ustalili, że 21-latek i 17-latek działając wspólnie dokonali tej nocy dwóch kradzieży z włamaniami do samochodów w centrum miasta. Ich łupem padły dwa dziecięce foteliki samochodowe, radioodtwarzacz, skrzynki spryskiwaczy, dwie reklamówki zabawek oraz nóż do tapet. Łącznie starty oszacowane zostały na ponad 600 złotych. Policjanci wszystkie skradzione przedmioty odzyskali.

Podczas dalszych czynności z zatrzymanymi funkcjonariusze Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu udowodnili starszemu z mężczyzn dokonanie kolejnej kradzieży z włamaniem do innego samochodu, a 17-latkowi dokonanie, aż pięciu tego typu przestępstw. Sprawcy ukradli między innymi radioodtwarzacz o wartości 400 zł oraz rower treningowy wyceniony na 2,5 tysiąca złotych.

REKLAMA

Obaj mężczyźni staną teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 sierpnia 2017 09:50
`